Używane meble kuchenne

Remont lub modernizacja są potrzebne w każdej kuchni co jakiś czas. Przedsięwzięcie tego typu zawsze wiąże się oczywiście z kosztami. Warto więc pomyśleć, w jaki sposób ograniczyć wydatki. Dość dużo pieniędzy kosztuje zazwyczaj wymiana mebli na nowe. Może więc zamiast kompletu ze sklepu lub salonu meblowego wybrać używane meble kuchenne? Nie da się ukryć, że ich cena będzie na pewno dużo niższa. Co więcej czasami trafiają się okazje, gdy ktoś chce oddać wyposażenie swojej kuchni po prostu za darmo. Jest to także dobre rozwiązanie, które kuchni remontować nie muszą, ale znudził się im dotychczasowy wystrój i pragną wprowadzić jakieś zmiany nie ponosząc dużych wydatków.

Gdzie można znaleźć używane meble do kuchni? Podstawowym miejscem, gdzie powinniśmy się udać, jest Internet. Różnorodne portale z ogłoszeniami oraz serwisy aukcyjne obfitują w oferty, zazwyczaj ze zdjęciem. Najczęściej podane są także wymiary mebli, rok produkcji oraz stan; dobry, bardzo dobry itd. Warto w pierwszej kolejności wybierać serwisy lokalne, bo stwarza to szansę na umówienie się na oglądnięcie mebli „na żywo” i weryfikację opisu z ogłoszenia. Ofert można szukać także w lokalnej prasie.

Dobrym pomysłem jest także wycieczka do komisów meblowych. Tam oczywiście także można ocenić faktyczny stan mebli. Ponadto w takim miejscu można zazwyczaj zlecić także odnowienie mebli, bo zwykle tego potrzebują. A na pewno jest potrzebne w przypadku stylowych, zabytkowych mebli, bo i takie się zdarzają na rynku mebli z drugiej ręki. Warto także popytać wśród znajomych i rodziny. Może ktoś chce się pozbyć mebli z kuchni lub stoją nieużywane na strychu lub w garażu?

Warto zaznaczyć, że na takiej samej zasadzie możemy pozbyć się mebli, które nam się znudziły lub przestały pasować do odnowionego wnętrza kuchennego. Co więcej, meble, które dla nas są za bardzo zniszczone, ktoś mniej zamożny może przyjąć z otwartymi rękoma. A czasami przy odrobinie szczęścia można znaleźć kogoś, z kim umówimy się na wymianę kuchennego umeblowania. I wtedy wszyscy są zadowoleni.

Jak już wspomniano, używane meble często wymagają odnowienia, by przywrócić im świetność, ale mimo wszystko zakup z drugiej ręki i renowacja to wciąż mniejszy wydatek niż kupno nowych mebli z salonu. Trzeba tylko zaznaczyć, że jeśli potrzebujemy szafek na wymiar, ich znalezienie na rynku wtórnym może być dość trudne.